آشنایی با طراحی گرافیکی و خدمات آن

طراحی گرافیکی به کارگیری تکنیک های آفرینش آثار دو بعدی بر روی سطح های مختلف است. طراحی گرافیکی در زمینه های تبلیغاتی و همچنین برندینگ کاربرد دارد.

یک طرح گرافیکی، راهی است برای ارتباط برقرار کردن با مخاطب از طریق تصویر و دیدن. در این مقاله می خواهیم درباره طراحی گرافیکی، انواع و روش های اجرای آن صحبت کنیم.

طراحی گرافیکی چیست؟

تعریف علمی که می توان از طراحی های گرافیکی ارائه داد این است: «به کار گرفتن تکنیک های آفرینش آثار دو بعدی و گاه سه بعدی بر روی سطوح مختلف به منظور رساندن یک پیام خاص به مخاطب.» سطوحی که از آن برای آفرینش های گرافیکی استفاده می شود، بسیار گسترده بوده و طراحی های گرافیکی می تواند روی کاغذ، دیوار، فلز، چوب، پارچه و حتی پلاستیک و صفحه های نمایشگر اجرا شود. تکنیک ها و انواع این هنر نیز شامل عکاسی، نقاشی، اچینگ و دیگر روش های چاپ می شود. انجام طراحی گرافیکی درست بعد از صنعتی شدن کارها و لزوم تبلیغات برای فروش کالا پا به عرصه وجود گذاشت و رفته رفته نمونه کارهای طراحی گرافیک بیشتر شد.

زمینه های طراحی گرافیک

خدمات طراحی گرافیک زمینه های زیادی دارد. اما اگر بخواهیم به طور مختصر به دسته بندی طراحی های گرافیکی بپردازیم به سه مورد زیر می رسیم.

ارتباط های بصری: ارتباط های بصری شامل مواردی چون طراحی پوستر، طراحی لوگو، طراحی روی جلد، طراحی وب و غیره می شود.

تصویرسازی های گرافیکی: تصویرسازی ها نیز یک دسته از زمینه های موجود بوده و شامل تصویرسازی برای کتاب های کودک، نشریات، مطبوعات، کتاب های علمی و آموزشی و غیره است.

گرافیک های محیطی: دسته سوم گرافیک های محیطی است که در آن طراح با توجه به محیط، رنگ ها و طرح های متفاوتی را در محیط به اجرا در می آورد. در این حالت لازم است محیط بتواند نقش ویژه ای در هدایت افراد داشته باشد.

روش ها و خدمات در طراحی

گرافیک، امروزه خود یک صنعت پویاست. یک شرکت طراحی گرافیک با بهره گیری از متخصصین گرافیک در زمینه های زیر می توانند خدماتش را ارائه کنند.

  • مشاوره تبلیغاتی
  • مدیریت پروژه ها
  • طراحی برند و هویت سازمانی
  • طراحی و تولید ابزارهای گرافیکی
  • طراحی و تولید کردن لیبل های بسته بندی
  • خدمات چاپ، پیش و پس از آن
  • اقدام به برگزاری کمپین های تبلیغاتی
  • تولید رپورتاژهای آگهی تبلیغاتی
  • عکاسی های صنعتی و تبلیغاتی

و ….

نمونه کارهای طراحی گرافیکی

شرکت طراحی ما در زمینه های طراحی پوسته سایت، طراحی لوگو، طراحی لیبل، فولدر، پوستر، سررسید و تقویم های مختلف، صفحه آرایی، بروشورهای تبلیغاتی و کاتالوگ ها و … دارای نمونه های کاری متنوعی است که می توانید در سایت آن ها را مشاهده کنید.

هزینه های طراحی های گرافیکی

هزینه های طراحی گرافیک با توجه به عکس، نوع کار و حجم آن می تواند تعرفه های متفاوتی داشته باشد. تعرفه های طراحی گرافیک به جهت حمایت از حقوق صنفی طراحان به صورت سالیانه تهیه شده و اجرایی می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.